Jesienna stylizacja z bluzą uszytą na podstawie wykroju z magazynu Burda

wpis w: Moda, Szycie | 13

szara bluza

Witajcie! Nadeszła jesień, a wraz z nią chłodne dni oraz mroźne noce i poranki. Ostatnim wpisem dotyczącym wakacji w Trójmieście (KLIK) ostatecznie zakończyłam temat lata, więc dziś przybywam do Was aktualizując zakładkę Modny look o nowy, jesienny zestaw!

Kończąc w czerwcu pewien etap w moim życiu, zdecydowałam, że muszę w końcu zacząć robić coś dla siebie i powrócić do szycia. Już od dawna o tym myślałam, jednak cały czas pojawiały się nowe wymówki, oraz znany wszystkim problem – brak czasu. Wiedząc, że w domu nie mam zbytnich warunków do pracy twórczej, zaczęłam uczęszczać na zajęcia do Fashion NH, które odbywają się w Klubie Wersalik, natomiast od końca września pojawiam się regularnie co środę w pracowni Slow Fashion Cafe.

W dzisiejszej stylizacji główną rolę gra uszyta przeze mnie gruba, dresowa bluza. Jest to zdecydowanie jeden z najbardziej trafionych uszytków, jakie udało mi się ostatnio stworzyć. Najchętniej w ogóle bym się z nim nie rozstawała. Mięsista dzianina wykończona od spodu miśkiem, jest w stanie zagrzać każdego zmarzlucha. Ze względu na długość bluzy, aby uniknąć efektu kuli (choć w ziemie bardzo często przybieram własnie taką formę), dobrałam do niej wąskie, czarne rurki, oraz wysokie kozaki w tym samym kolorze, które idealnie wydłużają sylwetkę. Całość uzupełniłam szarą torebką, czapą z ogromnym pomponem oraz ulubionym szaliko-kocem w czarno-białą kratę. Wychodząc, w zależności od pogody oraz nastroju, zarzuciłabym na wierzch czarną skórzaną kurtkę, grubą granatową parkę lub szary, zimowy płaszcz :)

Wykrój: Burda, Szycie krok po kroku 2/2013, model 6B.
Materiał: Gruba dresówka od spodu wykończona miśkiem + dzianina ściągaczowa w tym samym kolorze.
Uwagi do modelu: Wykrój przodu i tyłu należy przygotować samodzielnie na podstawie przedstawionego w magazynie schematu (nie występują one na arkuszu!). Ponieważ rozmiar 34 proponowany przez gazetę jest dla mnie znacząco za duży, już przy przerysowywaniu schematu zwęziłam całość, odejmując po bokach parę centymetrów. Oprócz tej drobnej korekty, nie spotkałam się z żadnym innym problemem dotyczącym wykroju ani opisu modelu. Zdecydowanie polecam, szczególnie osobom początkującym, a wykrój dołączam do mojego segregatora i już wiem, że niedługo skorzystam z niego ponownie :)

szara bluza

szara bluzaszara bluza

szara bluza