Niezwykły ogród pełen lawendy

wpis w: Moda, Podróże | 7

Początkiem czerwca udało mi się odwiedzić niesamowite miejsce jakim jest Ogród pełen lawendy. Pierwszy raz usłyszałam o nim w zeszłym roku, jednak lawenda została już wtedy zebrana, a ogród zamknięty dla turystów. Tego lata nie przegapiłam takiej okazji i gdy tylko było to możliwe, wybrałam się na wycieczkę!

Ogród znajduje się w Ostrowie pod Krakowem i jest czynny w okresie kwitnienia lawendy. W zależności od roku, data otwarcia jest nieco inna, ale zazwyczaj przypada na połowę czerwca. Właściciele na swojej stronie regularnie informują, w jakim stopniu pole się wybarwia. Ogród otwarty jest od godziny 10tej aż do zachodu słońca, a całodniowy bilet wstępu kosztuje 5zł. Na miejscu dostępne są różne upominki: breloki, magnesy, kartki okolicznościowe, woreczki z suszoną lawendą, sadzonki. Dzień wcześniej można zamówić także wianki oraz bukiety.

Krótko mówiąc, jestem naprawdę oczarowana lawendowym polem! Ogród wygląda przepięknie – zdjęcia nie oddają całego jego uroku, na żywo wygląda jeszcze cudniej. Dodatkowo w powietrzu roznosi się intensywny zapach kwiatów, który podkreśla magiczny charakter tego miejsca.

Bluzka ZARA | Szorty STRADIVARIUS | Sandały LASOCKI | Torebka PAULINA SCHAEDEL