„Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać!” – recenzja książki.

opublikowany w: Książki | 10
Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać! - recenzja

Rachel Hollis to bestsellerowa amerykańska pisarka i autorka podcastów o tematyce biznesowej. Spełnia się również jako przedsiębiorczyni oraz świetna mówczyni motywacyjna, co potwierdza podczas swoich licznych, publicznych wystąpień. Celem jej działalności jest wsparcie kobiet w realizacji ich marzeń, pasji oraz ogólnie rozumianego rozwoju. Rachel sama przedstawia się jako dumna mama czwórki dzieci mieszkająca wśród wzgórz Teksasu.

Książka składa się z trzech części: I. Wymówki, które należy odrzucić, II. Zachowania, które należy zacząć wykazywać, III. Umiejętności, których należy nabyć. W każdej z nich znajdziemy garść praktycznych porad i przemyśleń autorki. Pozycję czyta się bardzo przyjemnie. Rachel ma lekkie pióro, a do tego przytacza najróżniejsze przykłady ze swojego życia, co zdecydowanie uatrakcyjnia książkę. Niczym nasza najlepsza przyjaciółka, chce podzielić się swoim doświadczeniem i ustrzec przed popełnianiem błędów. Mnie osobiście czytanie zajęło dłuższy czas, ponieważ po każdym podrozdziale potrzebowałam chwili na własne rozmyślania. W końcu nic się samo nie zrobi, a przeczytanie książki nic nie zmieni, jeśli nie wdrożymy opisanych rad i wskazówek do naszego życia.

Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać! - recenzja
Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać! - recenzja

Napiszę krótko i zwięźle – dawno nie czytałam tak motywującej i uskrzydlającej pozycji, która jednocześnie nie opowiada niestworzonych historii na temat organizacji i tego, że możemy wszystko. Nie możemy. Dlaczego? Bo człowiek musi skupić się na jednym wybranym marzeniu i dążyć do niego ze wszystkich sił. Wtedy, małymi krokami, możemy osiągać niesamowite rzeczy. 

Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać! - recenzja

Zamiast pisać rozległą recenzję, podzielę się z Wami kilkoma cytatami, które zaznaczyłam podczas czytania i które uważam za bardzo wartościowe:

(Dla fanów Spider-Man’a) “Jestem głęboko przekonana, że wiele kobiet na tym świecie jest jak Peter Parker przed ukąszeniem przez radioaktywnego pająka – że wykorzystują swój potencjał tylko w bardzo ograniczonym zakresie, ponieważ nigdy dotąd nie zetknęły się z czynnikiem, który podziałałby jak katalizator i pomógł im rozwinąć skrzydła.”

“Nie znajdziesz czasu na realizację swoich celów. Musisz go wygospodarować. Przede wszystkim będziesz musiała przyjąć do wiadomości, że sama odpowiadasz za to, co robisz ze swoim czasem.”

“Przestań czekać na kiedyś. Kiedyś to mit. Nie czekaj, aż będziesz mieć czas. Zacznij tego czasu szukać.”

Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać! - recenzja

„Możesz codziennie opowiadać o tym, czego chcesz od życia. Na pewno znajdzie się ktoś, kto chętnie pójdzie z tobą na kawę, żeby posłuchać o twoich marzeniach. Możliwe nawet, że przy okazji podsunie ci kilka pomysłów. Nic jednak z tego nie wyniknie, jeśli nie powiesz sobie jasno i wyraźnie, jak zamierzasz dotrzeć tam, gdzie chcesz się znaleźć. Ludzie nie gubią się dlatego, że nie wiedzą, dokąd chcą dojść. Ludzie gubią się, ponieważ wyruszają w drogę, a potem nie sprawdzają, czy cały czas zmierzają we właściwym kierunku.”

A czy Wy słyszeliście wcześniej o tej książce? Może już ją czytaliście? Lubicie publikacje o tematyce rozwoju osobistego czy raczej od nich stronicie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Dziewczyno, przestań ciągle przepraszać! - recenzja

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dominik
10 miesięcy temu

Ciekawa pozycja. Z chęcią bym się z nią zapoznał. Mam nadzieję że to książka nie tylko dla kobiet 🙂

Milena Górska Ilustrator
10 miesięcy temu

Zdecydowanie jest to pozycja dla mnie! Dzięki

Anna z Wychowanie to przygoda
10 miesięcy temu

Bardzo podoba mi sie cytat o poszukiwaniu czasu. Bez wzgledu na plec :). Wspaniale, ze powstaje coraz wiecej ksiazek motywujacych kobiety do zmiany własnej kondycji. Pozdrawiam serdecznie!

Candy Pandas
10 miesięcy temu

Pierwszy raz widzę tę książkę i wiem, że przydałoby się ją przeczytać a do tego miałabym wiele osób w otoczeniu, które też powinny z niej skorzystać 😀

Zuza
Zuza
10 miesięcy temu

Bardzo fajna recenzja! Niestety mam teraz taka zasadę, że zanim wezmę się za nową książkę muszę przeczytać te co mam 🙂 – Ale jak to zrobię to sobie ją pożyczę od Ciebie (w duchu eko :D)!

Last edited 10 miesięcy temu by Zuza