„Sekrety koreańskiego piękna”. Kolejny poradnik o pielęgnacji i makijażu?

opublikowany w: Książki | 10
Sekrety koreańskiego piękna

„Sekrety koreańskiego piękna” to najnowsza pozycja na polskim rynku dotycząca koreańskiej pielęgnacji. Autorkami książki są Kerry Thompson i Coco Park, znane i cenione ekspertki K-beauty. Kerry Thompson to autorka bloga Skin & Tonics, którego tematyka obejmuje porady pielęgnacyjne i recenzje produktów kosmetycznych. Coco Park zajmuje się dziennikarstwem urodowym. Jest profesjonalną makijażystką i kosmetyczką. Prowadzi stronę The Beauty Wolf na której opisuje kosmetyki, które odkryła podczas licznych podróży.

Sekrety koreańskiego piękna

Zacznijmy od strony wizualnej. Książka jest naprawdę pięknie wydana. Mój wzrok od razu przyciągnęła okładka w łososiowym kolorze z białymi elementami i złoto-czarnym napisem. Estetyczny, nieco minimalistyczny styl idealnie wpasowuje się w obowiązujące trendy.

Sekrety koreańskiego piękna

Lektura składa się z prawie 200 stron podzielonych na 4 części: koreańska kultura piękna, koreańska pielęgnacja (najobszerniejszy rozdział), koreański makijaż i materiały dodatkowe. Książka została bardzo przystępnie napisana. Materiał w każdej z części ułożono tak, aby czytelnik z łatwością przyswoił podawane informacje. Podział na podrozdziały i akapity ułatwia czytanie, a wyróżnione na kolorowo najważniejsze elementy zwracają na siebie uwagę. Duży plus za znajdującą się wewnątrz tasiemkową zakładkę! Mały minus natomiast za zdjęcia i grafiki – ich dobór mogłyby być nieco bardziej przemyślany, a same grafiki lepszej jakości.

Sekrety koreańskiego piękna

Co nowego znajdziemy w tej książce? Mimo że koreański rytuał znam od dawna (recenzję książki „Sekrety urody koreanek” oraz nieco więcej o rytuale znajdziecie TUTAJ), dużo informacji zawartych w poradniku było dla mnie nowością. Dzięki wiadomościom zawartym w książce:

  • Potrafię rozpoznać rodzaj swojej cery. Wiem jakie składniki powinny zawierać używane przeze mnie produkty pielęgnacyjne.
  • Mam świadomość, że istnieją 3 typy substancji nawilżających: humektanty, substancje okluzyjne i emolienty. Potrafię rozróżnić je między sobą i dobrać kosmetyki do każdego z wymienionych typów.
  • Wiem, że wcale nie muszę wydawać fortuny na koreańskie kosmetyki, aby stworzyć koreański rytuał pielęgnacyjny. Mogę zastosować produkty, których używam na co dzień.
Sekrety koreańskiego piękna

Co wyróżnia tę książkę?
Książka „Sekrety koreańskiego piękna” to kompendium wiedzy o koreańskiej pielęgnacji. Znajdziemy tu nie tylko informacje teoretyczne, ale także dużo praktyki, którą możemy wykorzystać tuż po przeczytaniu lektury. Mnie oczarowała część zawierająca przykłady koreańskich makijaży. Autorki umieściły zdjęcia modelek, a na stronie obok opis wykonania makijażu oraz dokładny spis produktów, jakie zostały do niego wykorzystane. W książce przedstawione są także rutyny pielęgnacyjne znanych blogerów związanych z K-beauty. Świetny pomysł, aby podpatrzeć coś dla siebie! Na końcu poradnika, autorki umieściły podrozdział przedstawiający nazwy składników w języku koreańskim. Ten dział potraktowałam jednak jako ciekawostkę, odczytanie składu pojedynczego produktu w sklepie zajęłoby mi chyba godzinę.

Sekrety koreańskiego piękna
Sekrety koreańskiego piękna

Czy warto sięgnąć po kolejną lekturę dotyczącą koreańskiej pielęgnacji? Myślę, że to pytanie najbardziej Was interesuje. Nie da się ukryć, że obecnie większość informacji z branży beauty jest dostępna w internecie. Dodatkowo na polskim rynku znajduje się już pozycja dotycząca tego samego tematu, a mianowicie „Sekrety urody koreanek”. Czy jest sens czytać obie te książki? Czy zagadnienia w nich poruszane nachodzą na siebie? Na oba pytania odpowiem zdecydowanie – TAK! Warto przeczytać obie książki, ale trzeba mieć świadomość, że poruszane w nich tematy będą się w mniejszym lub w większym stopniu pokrywać. Osobiście uważam jednak, że jest to jedna z ciekawszych książek o pielęgnacji, jakie czytałam.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
2 lat temu

Dla mnie najbardziej wartościowe są porady, jak pielęgnować skórę przy użyciu składników, który każdy z nas ma w domu.

Bookendorfina
2 lat temu

Chętnie sięgnę po książkę w poszukiwaniu inspiracji, coś co mi podpasuje. 🙂

Pojedztam.pl
2 lat temu

Super, że jest w niej dużo praktyki.

Kamila
2 lat temu

Ja jestem mega fanką samej filozofii Koreańskiej pielęgnacji, ale nie jestem fanką ich kosmetyków. Nie chodzi nawet o to, że są złej jakości (chociaż mi nie podeszły) ale o ich opakowanie. Jedna maseczka w płachcie i jedno plastikowe opakowanie. Szkoda, ze koreańskie kosmetyki nie idą w eco friendly i cruelty free 🙁

Marlena H.
Marlena H.
2 lat temu

Wspaniała książka. Koniecznie muszę ją nabyć. Jeśli nawet nie dla siebie, to dla młodszej siostry męża. Ona interesuje się bardzo pielęgnacją koreańską. Testuję mnóstwo maseczek.

alexanderkowo.pl
alexanderkowo.pl
2 lat temu

Mam kilka książek tego typu i bardzo sobie je chwalę, więc tę też dopisuje do listy zakupowych