Filcomania!

wpis w: Lifestyle, Szycie | 19

W sobotę 21 września miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach filcowania. Projekt ten, noszacy nazwę „FILCOMANIA”, był już drugą edycją spotkań z cyklu „Pasja sposobem na życie”.

Na początku Dominika Radzikowska (NIKADO) zaprezentowała sposoby filcowania na sucho – dowiedzieliśmy się jak ozdabiać filcem szale i różnego rodzaju narzuty. Sposób ten jest dosyć pracochłonny, jednak można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki !

Następnie Agnieszka Sojko (AGAFIL) przeprowadziła warsztaty filcowania na sucho metodą „Needle felting”. Każdy z uczestników spotkania miał za zadanie wykonać broszkę – głowę misia.

Broszka „głowa misia” wykonana metodą filcowania na sucho

 

Broszki wszystkich uczestniczek spotkania ;)

 

 Kolejnym punktem spotkania był pokaz oraz omówienie techniki filcowania na mokro. Krystyna Drożdżowska (KaDe) nauczyła nas robić piękne kwiaty z filcu. Jest to bardzo ciekawa technika, do końca nie wiedziałam jak mój kwiat będzie wyglądał :P

Kwiat wykonany metodą filcowania na mokro

 

Warsztaty były naprawdę wyjątkowe. Nie dość, że kreatywnie spędziłam sobotę, to dodatkowo nauczyłam się wytwarzać cudowne rzeczy z filcu. Mam nadzieję, że w Krakowie rękodzieło nadal będzie się rozwijało, i już niedługo nadarzy się kolejna okazja, by uczestniczyć w tak kreatywnym i pełnym pasji spotkaniu ;)